Uzależniona siostra jak jej pomóc?

Krecha
Posty: 81
Rejestracja: śr cze 17, 2020 5:50 pm

Uzależniona siostra jak jej pomóc?

Post autor: Krecha »

Cześć może uda wam się mi doradzić... Od pewnego czasu moja siostra boryka się z problemem alkoholizmu. Nie potrafi nie pić dłużej niż 2 dni i trwa to już pół roku, czy to uzależnienie?? Znajoma lekarka poleciła mi Ośrodek Terapii Wiosenna, który pomaga wyjść z takich stanów, może ktoś o nim słyszał? Niestety moja siostra nie chce słyszeć o terapii...

Zafira
Posty: 64
Rejestracja: pt maja 08, 2020 4:27 pm

Re: Uzależniona siostra jak jej pomóc?

Post autor: Zafira »

Długa praca Cię czeka i najlepiej jakbyś jeszcze miała wsparcie rodziny. Trzeba po prostu znaleźć odpowiedni sposób na to jak nakłonić osobę uzależnioną do leczenia. Czasem warto skontaktować się z kimś, kto taki sam problem przechodził. Możesz też zadzwonić bezpośrednio do ośrodka terapii uzależnień Forest. Podobno pracuje tam świetna, wykwalifikowana kadra, która wyjątkowo przyjaźnie nastawiona jest do podopiecznych.

tutsi
Posty: 115
Rejestracja: wt sty 28, 2020 2:48 pm

Re: Uzależniona siostra jak jej pomóc?

Post autor: tutsi »

Często bywa tak, ze osoba uzależniona sama nie dostrzega tego problemu i nie chce brać udziału w terapii. są już jednak ośrodki takie jak NEFO, które oferują pomoc w zakresie takich sesji motywujących do podjęcia leczenia. Może warto iść w tym kierunku?

Paulina
Posty: 221
Rejestracja: śr lip 22, 2020 12:15 pm

Re: Uzależniona siostra jak jej pomóc?

Post autor: Paulina »

A czy znacie kogoś, kto jest uzależniony od marihuany? Ja ostatnio trafiłam na ciekawy artykuł na stronie internetowej alba-hemp/com/uzaleznienie-od-marichuany-dlaczego-jest-mozliwe/, z którego dowiedziałam się, czy w ogóle możliwe jest takie uzależnienie. Tak więc jeśli Was to w jakimś stopniu ciekawi, to polecam tam zajrzeć ;)

zonia
Posty: 97
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 8:19 am

Re: Uzależniona siostra jak jej pomóc?

Post autor: zonia »

A moze osrodek Tratwa w Wisle?? :) maja tam naprawde swietnych specjalistów, ktorzy mega wspieraja i pomagaja na kazdym kroku
Moduły fotowoltaiczne Sunergo https://sunergo.pl/moduly-fotowoltaiczne/