Dieta bezglutenowa

Awatar użytkownika
Tobi74
Posty: 77
Rejestracja: czw cze 06, 2019 11:14 am

Dieta bezglutenowa

Post autor: Tobi74 »

Hejka! Ostatnio sporo zastanawiam się nad skorzystaniem z cateringu. Zależy mi na diecie bezglutenowej, więc jeśli macie jakieś sprawdzone propozycje, to koniecznie dajcie znać. Wczoraj rozmawiałem o tym ze swoją znajomą i ta poleciła mi taką stronę https://www.catering-dieta.pl/nasze-die ... zglutenowa . Myślicie, że warto w nich zainwestować? Dajcie znać, wielkie dzięki za pomoc!
Tak oto dążymy naprzód, kierując łodzie pod prąd, który nieustannie znosi nas w przeszłość.

arabica
Posty: 149
Rejestracja: pn cze 29, 2020 11:44 pm

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: arabica »

Rozważałam już różne opcje dietetyczne dla siebie, ale każda z nich wydawała mi się mało wystarczająca, a nawet niekiedy niebezpieczna. Ostatnio dowiedziałam się o cateringach dietetycznych typu dietly/pl/catering-dietetyczny/zabrze . Ponoć ich dania są tworzone indywidualnie do potrzeb danej osoby i wybieracie jakiej mają być wartości kalorycznej. Chyba to idealna opcja dla mnie.

Paulina
Posty: 218
Rejestracja: śr lip 22, 2020 12:15 pm

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: Paulina »

Jeśli jesteście na diecie bezglutenowej, koniecznie w Waszej kuchni powinna znaleźć się jakaś dobra maka bezglutenowa. Na stronie internetowej thermodieta/pl/domowa-bezglutenowa-maka-mix-do-wypiekow znajdziecie fajny przepis na taką mąkę do przygotowania w Thermomixie ;)

Bonia
Posty: 492
Rejestracja: pn lis 16, 2020 1:52 pm

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: Bonia »

Kontrola indeksu glikemicznego spożywanych posiłków jest szczególnie ważna dla cukrzyków, jednak coraz częściej zaleca się ją i zdrowym osobom, które chcą cieszyć się smukłą linią i zapobiegać wielu chorobom. Jak powinna wyglądać dieta o niskim indeksie glikemicznym? Listę „dozwolonych” oraz „zakazanych” produktów możesz sprawdzić dbam-o-siebie/pl/miesiac-z-nisk ... ikemicznym Naprawdę warto o siebie zadbać.

marysia
Posty: 374
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:14 am

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: marysia »

Ja osobiscie mam dobre wrazenia jesli chodzi o catering, sama korzystam z cateromarket Jedzenie maja smaczne, nie ma powtarzalnosci, jest roznorodnie, codziennie cos innego, duzo diet do wyboru, w zaleznosci co kto lubi i czego oczekuje.

Zafira
Posty: 64
Rejestracja: pt maja 08, 2020 4:27 pm

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: Zafira »

Moi domownicy są bardzo wybredni w kwestii jedzenia. Postanowiłam wprowadzić w życie dla odmiany przepisy na dania wegetariańskie . Oczywiście nie na codzień ale tak, żeby może zachęcić ich do zdrowego odżywiania. Słyszałam, że takie jarskie posiłki stosowane od czasu do czasu bardzo pozytywnie wpływają na organizm.

tutsi
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 28, 2020 2:48 pm

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: tutsi »

Ja też staram się na co dzień unikac glutenu, tak samo jak soi czy laktozy :) bardzo lubię detoksy sokowe, fajnie oczyszczają organizm. Już dwa razy zamawiałam 3 dniową dietę oczyszczającą z firmy Nuja. Pyszne, sycące i pożywne soki. dostarczane do domu, w korzystnej cenie.

Krecha
Posty: 81
Rejestracja: śr cze 17, 2020 5:50 pm

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: Krecha »

Ja bardzo lubię bakalie - zdrowe, smaczne i pożywne a z pewnością bardziej wartościowe niż słodycze, które tylko dostarczają pustych kalorii. Jeżeli szukacie ciekawych i w miarę tanich ofert bakalii to polecam zerknąć na stronę ceneo/pl/Bakalie/Rodzaj:Mieszanka_studencka.htm .

maminka
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 15, 2020 1:00 am

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: maminka »

dieta bezglutenowa może okazać się ratunkiem dla wielu osób, które nie mają na niego alergii ale czują dyskomfort jelitowy albo mają problemy z migrenami czy ciągłym zmęczeniem. Bardzo fajna jest dieta pudełkowa bez glutenu od dietlove. Podoba mi się w niej to, że bazuja na bardzo różnorodnych przepisach, że mają wiele pomysłów i dzięki temu dieta jest smaczna i zdrowa.
Ostatnio zmieniony śr lut 24, 2021 8:53 pm przez maminka, łącznie zmieniany 1 raz.

tutsi
Posty: 112
Rejestracja: wt sty 28, 2020 2:48 pm

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: tutsi »

Ja od kilku miesięcy jestem na diecie bez laktozy i glutenu, czuje się wspaniale :) Nie mam czasu na samodzielne gotowanie wiec zdecydowałam się na catering dietetyczny, z Victory Diet. Jak mieszkacie w Warszawie lub Łodzi to zdecydowanie polecam :) przystępne ceny, terminowa dostawa, profesjonalna obsługa.