Montaż rekuperacji

Awatar użytkownika
stekloder
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 05, 2020 5:19 pm

Montaż rekuperacji

Post autor: stekloder »

Hej! Czy korzystaliście może kiedyś z usług montażu rekuperacji ? Zastanawiam się właśnie nad tym, jednak kompletnie nie mogę się zdecydować na żadnego wykonawcę. Możecie polecić coś sprawdzonego? Zależy mi na pełnym profesjonaliźmie. Dużo dobrego w internecie słyszałem o tej stronce, jednak chciałbym również poznać waszą opinię. Dajcie znać co o tym wiecie.
- Na pustyni jest się trochę samotnym.
- Równie samotnym jest się wśród ludzi.

Merta
Posty: 22
Rejestracja: pn kwie 20, 2020 12:04 am

Re: Montaż rekuperacji

Post autor: Merta »

Dobrze działająca rekuperacja jest jednym z niezbędnych elementów, bez których dom czy mieszkanie nie są środowiskiem przyjaznym dla domowników. Jeśli ktoś szukałby sprawdzonej firmy ze Śląska w tej branży to warto sprawdzić jkprojekt/pl z którymi mieliśmy okazję współpracować i byliśmy bardzo zadowoleni.

Lejdi
Posty: 70
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 5:44 pm

Re: Montaż rekuperacji

Post autor: Lejdi »

Nie tylko sam montaż się liczy - ważny jest jeszcze rekuperator. Musi być oczywiście odpowiednio dobrany mocą do danego domu czy budynku, bowiem rekuperacje także montuje się przecież w biurowcach itp itd. Firma ENSY produkuje bardzo wydajne rekuperatory, także oczywiście z funkcją odzysku ciepła. Co ciekawe - ich produkty mają wbudowany higrostat i filtry, a opcjonalnie można dołożyć czujnik stężenia dwutlenku węgla. W nowoczesnych budynkach - rekuperacja to już po prostu standard.

Awatar użytkownika
Wajkud
Posty: 223
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:45 pm

Re: Montaż rekuperacji

Post autor: Wajkud »

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Buduję właśnie dom i dużo dobrego naczytałem się o systemie mechanicznej wentylacji, czyli o rekuperatorach. Czy jesteście w stanie mi doradzić, czy faktycznie warto w takie rozwiązanie inwestować? Ja się właśnie dość poważnie nad tym zastanawiam. Myślicie, że np. takie coś jak tu byłoby ok https://karino.pl/rekuperatory.html ? Z góry wielkie dzięki za sugestie.
Etykieta to umiejętność ziewania z zasłoniętymi ustami