Ogrzewanie w domku letniskowym

Tadek
Posty: 19
Rejestracja: czw paź 08, 2020 6:27 pm

Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: Tadek »

Postawiliśmy sobie jakiś czas temu domek letniskowy i przychodzi czas na ogrzewanie. Nie jesteśmy tam cały czas, przyjeżdżamy na jakiś tydzień albo weekend od czasu do czasu. Myśleliśmy o kozie ale chyba zdecydujemy się na kominek z płaszczem wodnym wkladygrzewcze/pl/pl/c/Wklady-kominkowe-z-plaszczem-wodnym/144. Domek ma około 50mz2 poddaszem i zastanawiam się, czy to ogrzeje taką powierchnię.

maminka
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 15, 2020 1:00 am

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: maminka »

Zależy jakim budżetem dysponujecie. Jeżeli moglibyście zainwestować więcej to warto pomyśleć o panelach słonecznych. Zajrzyjcie na respect energy oni znają się na temacie, zrobią wycenę itp. Takie rozwiązanie jest o tyle dobre, że dzięki temu będziecie mieli cały rok własny prąd, ciełą wodę no i ogrzewanie w tak małym dmku też powinno się udać ogarnąć

marysia
Posty: 381
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:14 am

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: marysia »

Może warto pójść z duchem czasu i zdecydować się na ogrzewanie podłogowe? Powiem wam, ze rok temy zdecydowałam się na ofertę firmy home.uponor/pl/ i jestem bardzo zadowolona z tej decyzji. Takie ogrzewanie jest bardzo wygodne, chociażby z tego względu że sama mogę ustalić temperaturę.

akacja56
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 19, 2020 5:02 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: akacja56 »

Moim zdaniem takie ogrzewanie podłogowe sprawdzi się doskonale w takim domku. Każdy znajdzie coś wyjątkowego dla Siebie jak się szuka . Czasem warto zainwestować w coś ekologicznego.

Zafira
Posty: 64
Rejestracja: pt maja 08, 2020 4:27 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: Zafira »

Musimy trochę odremontować nasz domek letniskowy, w którym mamy ogrzewanie kominkowe. Przydałyby się też nowe drzwiczki do kominka. Szukając takich produktów w internecie trafiłam na stronę tego producenta ignif/com/drzwiczki-kominkowe/ . Wydaje mi się, że to będzie dobry wybór i decyzja. A co Wy o tym myślicie?

Awatar użytkownika
Wajkud
Posty: 222
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:45 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: Wajkud »

No w takiej sytuacji najlepsze będzie zdecydowanie ogrzewanie za pomocą pompy ciepła. Jest to bardzo opłacalna inwestycja zwłaszcza w przypadku domku letniskowego. Tutaj https://kociolcenowy.pl/13-pompy znajdziesz znacznie więcej informacji w tym zakresie. Ja sam z tego korzystałem i jestem bardzo zadowolony.
Etykieta to umiejętność ziewania z zasłoniętymi ustami

patriss
Posty: 123
Rejestracja: pt sie 14, 2020 1:40 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: patriss »

Jestem mocno początkująca, jeśli chodzi o te wszystkie systemy, ale mam wrażenie, że jednak dobrze, jeśli mamy na przykład odpowiednie przygotowanie i dobrze dopracowany system, jaki już mamy. Czyli takie coś jak uszczelnianie kominów mogłabym z całą śmiałością zrobić. I nie byłby to błąd, a prawdziwie przemyślana decyzja.

kamilka45
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 30, 2020 2:51 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: kamilka45 »

Wydaje mi się , że takie elektryczne ogrzewanie będzie dobrym rozwiązaniem dla takiego domu letniskowego . Osobiście zawsze szukam ciekawych rozwiązań i tanich. Na lato tak naprawdę ogrzewać dużo nie trzeba , bardziej na ciepłą wodę.

lunko
Posty: 760
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: lunko »

A czy ktoś tutaj z was ma może ogrzewanie na panele na podczerwień? Bo znajomy mi mówił że on takie u siebie zainstalował i zadowolony jest, chwalił je. Tutaj oxyly/pl/ widziałem że ofertę na nie mają fajną, chyba będę tam zamawiał.

Grazka123
Posty: 16
Rejestracja: wt lis 03, 2020 11:21 am

Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

Post autor: Grazka123 »

Gdybyś szukał sprawdzonego i dobrego sklepu z piec z podajnikiem do ogrzewania przy wykańczaniu domu to mogę polecić: kotlyleszka/pl/ Zobaczcie sobie na stronę jak bardzo szeroki asortyment mają. To nie byle jaki sklep, obsługa jest pomocna a ceny bardzo konkurencyjne. Zapoznaj się z ofertą.