Jak wyciszyć drzwi i okna?

Lucy
Posty: 47
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 7:44 pm

Jak wyciszyć drzwi i okna?

Post autor: Lucy »

Cześć, zastanawiam się, w jaki sposób mogę poprawić dźwięk w mieszkaniu, a przy okazji je wyciszyć. Przeszkadzają mi hałasy od ulicy, ale znalazłam ciekawy poradnik mega-acoustic/pl/wyciszenie-drzwi-scian-sufitu-pokoju-pomieszczen-poprawic-akustyke/ . Czytałam, że panele akustyczne też ładnie wyglądają i tworzą barierę dla hałasu. Myślicie, że warto zastosować takie rozwiązanie?

lunko
Posty: 762
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Jak wyciszyć drzwi i okna?

Post autor: lunko »

Ja okien nie muszę wyciszać bo mam tak szczelne że nic nie przepuszczają. Ale mam problem z ich myciem od niedawna, nie chcą się dobrze domyć i smugi zostają. Chyba muszę myjkę wymienić, tutaj leifheitsklep/pl/pl-pl/myjki-i-sciagaczki/4803 już patrzyłam za nowymi i chyba będę zamawiać.

Jolka
Posty: 67
Rejestracja: ndz sie 02, 2020 7:34 pm

Re: Jak wyciszyć drzwi i okna?

Post autor: Jolka »

Dokładnie tak. Jak okna są dobrej jakości i mają wysokie parametry techniczne, to nie ma problemów z nadmiernym hałasem. U mnie na przykład są okna Drutex. To był bardzo dobry wybór. Doradzili nam takie pakiety szybowe, przy których nie ma problemu z przenikaniem hałasu czy stratami ciepła. Są bardzo ładne i trwałe. Także na przyszłość szukaj okien u nich i nie będziesz miała problemu.