Język angielski

Paulina
Posty: 218
Rejestracja: śr lip 22, 2020 12:15 pm

Język angielski

Post autor: Paulina »

Witajcie,
jakie znacie sposoby na to, aby szybko nauczyć się języka angielskiego? Czy kurs angielskiego on-line, o którym mowa na stronie internetowej profi-lingua/pl/kursy-jezykowe/angielski/online, będzie Waszym zdaniem dobrym pomysłem? Jak sądzicie?

Jolka
Posty: 67
Rejestracja: ndz sie 02, 2020 7:34 pm

Re: Język angielski

Post autor: Jolka »

Najlepszą opcją będzie szkoła. Profesjonalny kurs pozwoli ci przyswoić wiedzę od podstaw. Tutaj encjo/pl/ jest szkoła językowa w Bochni, gdzie możesz zapisać się na taki kurs. Nie musisz chodzić na zajęcia stacjonarne, mają też zajęcia online, również bardzo skuteczne. Bez problemu z nimi nauczysz się języka.

walicja
Posty: 70
Rejestracja: czw lip 30, 2020 1:30 pm

Re: Język angielski

Post autor: walicja »

Czy tak od razu szybko można nauczyć się języka angielskiego to ja nie wiem. Wszystko zależy od nauczyciela i naszych predyspozycji językowych. Tak czy inaczej warto spróbować. Tym bardziej, że dowiedziałam się od znajomej, że tutaj rp/pl/Nauka/201229947-Nauka-angielskiego-online---sprawdzamy-co-wyroznia-Tutlo.html znajdę bardzo dobrego nauczyciela. Wiem, że jest dużo różnych aplikacji ale ta jest bardzo dobra bo mamy dostęp do native speakera.

Zafira
Posty: 64
Rejestracja: pt maja 08, 2020 4:27 pm

Re: Język angielski

Post autor: Zafira »

Według mnie bardzo skuteczną i komfortową formą nauki języka angielskiego są lekcje online. Dużo informacji przeczytałam o szkole tutlo i przyznam, że ma bardzo pozytywne opinie . Szkoda byłoby nie skorzystać z takiej opcji nauki, zwłaszcza wtedy gdy zależy mi na poszerzaniu zawodowych kompetencji. Język obcy zawsze opłaca się szlifować.

armonia
Posty: 163
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 4:28 pm

Re: Język angielski

Post autor: armonia »

Ja angielskiego nauczyłam się sama przy pomocy takich książek taniaksiazka/pl/t/matura-jezyk-angielski-2021 .Żadnych kursów nie potrzebowałam. Wystarcz trochę chcecie i pracy aby opanować jeżyk w kilka miesięcy

beatabeta
Posty: 66
Rejestracja: pn mar 15, 2021 9:44 am

Re: Język angielski

Post autor: beatabeta »

A czy macie kogoś bliskiego, kto chce nauczyć się języka polskiego? Bo jeśli tak to na startpolish/pl/ znajdziecie materiały do nauki polskiego jako obcego :) Nie tylko książki i podręczniki, ale również możliwość wzięcia udziału w kursie.

paulinajacka
Posty: 135
Rejestracja: wt paź 13, 2020 10:37 pm

Re: Język angielski

Post autor: paulinajacka »

Jeśli zapisujecie się na jakiś kurs bądź korepetycje to przed rozpoczęciem zajęć warto dowiedzieć jaki poziom reprezentujecie. Na stronie lingteam/pl/test-poziomujacy-angielski możecie wypełnić bardzo ciekawy test który wskaże wam na jakim poziomie jest wasz język obcy. Test obejmuje zarówno zagadnienia z gramatyki jak i słownictwa, więc jest bardzo rzetelnym odzwierciedleniem wiedzy.
paulina modra

lunko
Posty: 750
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:28 pm

Re: Język angielski

Post autor: lunko »

Najważniejsze jest to, aby chcieć się rozwijać i uczyć. Wtedy sukcesy w nauce języka będą przychodzić szybko. Wybór odpowiedniej uczelni też jest ważny, dlatego przed rozpoczęciem nauki, warto przeczytać artykuł: torun/com/pl/index.php?akcja=art_zobacz&art_id=6631&id_news=77523 . Jest tutaj sporo informacji o tym jaką uczelnię najlepiej wybrać.

tamara
Posty: 183
Rejestracja: wt maja 26, 2020 12:02 pm

Re: Język angielski

Post autor: tamara »

Moim zdaniem angielski jest w dzisiejszych czasach podstawowym językiem obcym, jaki powinniśmy znać. Dlatego warto wybrać się na kurs angielskiego - na przykład zakończony egzaminem toeic lublin: columbus.lublin/pl/egzamin-angielski/ - niezależnie od wieku. Nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się języka.

madzik
Posty: 13
Rejestracja: wt mar 09, 2021 9:47 am

Re: Język angielski

Post autor: madzik »

Zdecydowanie język angielski się przydaje. Jestem zdania, że w każdym wieku można rozpocząć naukę. Nic nie stoi na przeszkodzie o ile są chęci, motywacja i skuteczna metoda nauczania. Ja taką dla siebie dzięki youtu.be/8WN_LKh-TwI znalazłam. Lektor stosuje metodę aktywnego mówienia. Jak sama nazwa wskazuje główny nacisk kładzie się na głośne mówienie, ćwiczenia. Sama teoria jest przekazywana w bardzo prosty sposób. Wszystkim polecam takie lekcje.