Nie od dziś wiadomo, że przedszkolaki chłoną wiedzę jak gąbka. Język angielski dla dzieci to prawdziwa inwestycja w przyszłość. Maluch od najmłodszych lat powinien oswajać się z językiem, tak aby w przyszłości mógł swobodnie się nim posługiwać. Wymaga to sporego zaangażowania rodziców, którzy mają za zadanie nakierować dziecko, a także wspomóc go w przyswajaniu nowych umiejętności językowych. Jak nauczyć przedszkolaka angielskiego?

Reading time: 2 min

Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają bawić się z rodzicami. Jest to dla nich największa frajdą. Maluchy mogą spędzić czas z ukochaną osobą, a dorośli mogą oderwać się na chwilę od codzienności. Zabawy dla dzieci nie muszą być męczące dla rodziców. Istnieje wiele ciekawych pomysłów, które mogą odprężyć obie strony. W co warto bawić się z pociechą?

Reading time: 2 min

Dzieci uwielbiają uczyć się poprzez zabawę. Dzięki temu mają poczucie, że robią coś interesującego i nie skupiają się na przyswajaniu informacji. Właśnie dlatego wiedza sama wchodzi im do głowy. Rodzic nie musi zachęcać do takiej formy nauki, ponieważ dzieci z własnej inicjatywy chcą rozwijać swoje umiejętności. Znakomitym pomysłem są internetowe gry edukacyjne – wybór jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od płci, czy też wieku. W co warto zagrać?

Reading time: 2 min

Mata edukacyjna dla niemowlaka jest cenioną w wielu kręgach zabawką, czy raczej zbiorem zabawek połączonych miękką podstawą. Dzięki niej już najmniejsze dziecko może zacząć poznawać świat dzięki kilku ważnym dla rozwoju bodźcom.

Maty edukacyjne są zalecane już dla trzymiesięcznych maluchów. To właśnie w tym wieku dziecko zaczyna otwierać się na świat, rozglądać, dostrzegać i rozróżniać rzeczy i stają się zdecydowanie bardziej aktywne. Jest to więc dobry moment na wprowadzenie w życie dziecka zabawek pomagającym im intensywniej w poznawaniu świata.