Opublikowany w Nimowlę, Zdrowie dzieci

Koszula do karmienia – wybierz najlepszą opcję dla dziecka

Karmienie piersią to chwila bliskości z maluszkiem, więc warto zadbać o komfort obu stron. Rozpinana koszula nocna ciążowa do karmienia będzie dla nas prawdziwym wybawieniem, gdyż dziecko po urodzeniu przystawiane jest do piersi nawet kilkanaście razy w ciągu doby. Zaletą takiej koszuli jest to, że będzie ona przydatna przez cały okres karmienia. Warto wspomnieć, że odzież ciążowa dostępna jest w tak wielu wariantach, że każda kobieta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Sprawdź nasz ranking i wybierz najlepszą dla siebie koszulę do karmienia!

Odzież nocna ciążowa posłuży nam zarówno przed, jak i po narodzinach dziecka. Ważne jest to, aby zapewniała ona wysoki poziom wygody. Nie może ona krępować ruchów. Istotne jest także to, aby była wykonana z wysokogatunkowych materiałów, które przetrwają nawet najczęstsze pranie. Wybierając taką koszulę należy szczególną uwagę zwrócić na jej rodzaj. Mowa tutaj o rodzaju, a także usytuowaniu zapięcia.

Rodzaje koszul ciążowych dla młodych mam

Dobrze dobrana koszula ciążowa nocna do karmienia znacząco podniesie jakość życia. Warto ją mieć już w szpitalu, tak aby pierwsze karmienie odbyło się całkowicie bezproblemowo. Standardowe piżamy czy koszule nocne nie są dobrym wyborem, gdyż wymuszają one na nas niemal całkowite obnażanie się. Wiele kobiet jest w takiej sytuacji skrępowanych, tym bardziej, gdy sala poporodowa dzielona jest z innymi matkami.

Koszule ciążowe i biustonosze do karmienia są zaprojektowane w taki sposób, aby wyjęcie oraz schowanie piersi odbywało się w sposób dyskretny i niekłopotliwy. Warto poznać wady oraz zalety dostępnych rozwiązań, gdyż ułatwi to podjęcie właściwej decyzji.

Z kopertowym dekoltem

Z kopertowym dekoltemRodzaj koszulki z kopertowym dekoltem jest dość uniwersalna, gdyż można użytkować ją również po zakończeniu karmienia. Dekolt składa się z dwóch zakładek zachodzących na siebie. Wystarczy jedynie odchylić jedną z nich, aby odsłonić pierś.

Z odpinanymi ramiączkami

Z odpinanymi ramiączkami

Koszule nocne z odpinanymi ramiączkami dla matek karmiących nie przypominają pod względem wizualnym odzieży dla ciężarnych. Są to modele bardzo subtelne i eleganckie. Podczas karmienia wystarczy jedynie odpiąć ramiączka.

Z rozcięciem pod szyją oraz zapinana na guziki

Z rozcięciem pod szyją oraz zapinana na guziki

Odzież ciążowa zapinana na guziki znana jest od pokoleń. Jest to model, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Odsłonięcie piersi wymaga jedynie rozpięcia guzików. Istotne jest jednak to, aby rozcięcie miało optymalną głębokość. Na rynku znajdziemy również modele na napy.

Koszule z rozcięciami na wysokości piersi

Koszule do karmienia posiadające rozcięcia od zewnętrznej strony piersi są wyjątkowo wygodne podczas karmienia. Odsłonięcie piersi jest błyskawiczne. Dostępne są również modele z rozcięciem poziomym, które przebiega wzdłuż szerokości klatki piersiowej. Oczywiście wszystkie rozcięcia są zamaskowane przez zakładki, czy też kontrafałdy.

Z gumką przy dekolcie

Odmiana z gumką przy dekolcie nie przypomina modelu laktacyjnego. Spokojnie może być ona również używana po zakończeniu karmienia. Jej użytkowanie jest bardzo wygodne. Wystarczy jedynie rozciągnąć gumkę wszytą w górną część dekoltu, a następnie odsłonić pierś.

Dwuwarstwowa z ukrytymi wycięciami

Ten rodzaj koszuli wygląda jest model z dekoltem na zakładki, jednak pod spodem znajduje się jeszcze jedna warstwa materiału. Sprawia to, że wycięcie nie jest tak głębokie, co zmniejsza ryzyko np. odsłonięcia biustonosza. Jest to dobry wybór dla kobiet, które preferują bardziej zabudowane fasony.

Słowem podsumowania o wyborze koszul do karmienia

Wybierając koszulę ciążową do karmienia piersią należy wziąć pod uwagę m.in. rozmiar biustu. Ponadto liczy się to, czy chcemy zakupić model typowo laktacyjny, czy zależy nam na fasonie, który sprawdzi się również po zakończeniu karmienia piersią. Nie bez znaczenia jest również wygląd wizualny, szczególnie, że to nasza bielizna. Ważne jest to, aby wybrany przez nas produkt prezentował się dobrze nie tylko po zakupie, ale również podczas użytkowania. Szeroki wybór koszul ciążowych znajdziemy np. w sklepie internetowym Italian Fashion.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *