Opublikowany w Zabawa i edukacja

Nauka języka angielskiego u dzieci

Nie od dziś wiadomo, że przedszkolaki chłoną wiedzę jak gąbka. Język angielski dla dzieci to prawdziwa inwestycja w przyszłość. Maluch od najmłodszych lat powinien oswajać się z językiem, tak aby w przyszłości mógł swobodnie się nim posługiwać. Wymaga to sporego zaangażowania rodziców, którzy mają za zadanie nakierować dziecko, a także wspomóc go w przyswajaniu nowych umiejętności językowych. Jak nauczyć przedszkolaka angielskiego?

Bajki bez lektora

Dzieci mają zwykle swoje ulubione kreskówki lub filmy, które znają na pamięć. Można ten fakt wykorzystać do nauki języka. W Internecie dostępnych jest wiele bajek bez polskiego lektora. Oczywiście, jeśli poziom znajomości języka obcego nie jest zbyt wysoki, to smyk nie zrozumie większości zdań, przynajmniej za pierwszym razem. Pomimo tego, będzie on doskonale rozumiał fabułę, ponieważ widział tę bajkę w przeszłości. W jego głowie utrwalą się często powtarzane zwroty, które będzie intuicyjnie je tłumaczył. Słyszy „get up” i widzi, że bohater podnosi się z krzesła? Na pewno zrozumie, że zwrot ten używany jest w momencie, gdy nakazuje się komuś, aby wstał. Dotyczy to wszystkich innych wyrażeń – z każdym kolejnym razem dziecko będzie pamiętało ich coraz więcej.T

rzeba również wspomnieć, że maluchy, które potrafią już czytać mogą włączyć napisy po polsku. Oczywiście należy z tym uważać, gdyż dziecko zamiast na słuchaniu może skupić się na czytaniu. Jest to normalne, ponieważ będzie to dla niego prostsze i przyjemniejsze. Praktyczną opcją dla bardziej zaawansowanych są napisy w języku angielskim.

Zabawne karteczki

Rodzic może samodzielnie przygotować swojemu dziecku fiszki, co będzie z pewnością o wiele ciekawsze, niż gotowe karteczki kupione w sklepie. Jak się za to zabrać? Sposobów jest wiele. Można narysować dany przedmiot na karteczce (kot, pies, dom, parasol, itd.) i podpisać go w języku angielskim. Takie karteczki można umieścić na meblach, lodówce, tablicy korkowej, a także w wielu innych miejscach.

Inną opcją jest napisanie na karteczkach wyłącznie wyrazów w języku angielskim, bez umieszczania na nich obrazków. Następnie należy je przykleić na konkretne przedmioty. Dziecko znajdując kartkę z napisem „bed” na łóżku, będzie doskonale wiedziało, co oznacza napis. Jest to nie tylko nauka, ale również zabawa. Frajdą jest odkrywanie nowych miejsc, w których rodzic pozostawił karteczki.

Luźne rozmowy

Raz na jakiś czas warto przeprowadzić z dzieckiem rozmowę w języku angielskim. Może to odbywać się np. podczas zabawy w sklep, czy też salon piękności. Na początku zaleca się wydawać dziecku tylko krótkie komunikaty. Oczywiście wszelkie zwroty należy wypowiadać poprawnie. Każdy błąd popełniony przez rodzica zostanie przejęty przez dziecko.
Mogłoby się wydawać, że im więcej rozmawia się z pociechą w języku obcym, tym lepiej. Dużo w tym prawdy, ponieważ dzięki temu szybciej utrwala się wiedzę. Należy jednak uważać na to, aby maluch się nie zniechęcił. Umiar zawsze jest wskazany. Nauka powinna odbywać się o ustalonych porach i w ustalonych dnia. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy dziecko samo ma ochotę na pogawędki lub zabawy odbywające się w języku angielskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *