Opublikowany w Nimowlę, Zdrowie dzieci

Wanienka Shnuggle z piankowym oparciem na wyprawkę dla dziecka – sprawdź czy warto!

Sprawdź recenzję wanienek Shnuggle! W gestii nowoczesnych rodziców ceniących sobie jakość, którzy kompletują wyprawkę dla swojego dziecka, leży to aby zakupione przez nich przedmioty były wygodne w użytkowaniu, ale też jak najbardziej funkcjonalne. Takimi właśnie są wanienki Shnuggle – będące idealnym rozwiązaniem dla tych rodziców, którzy stawiają na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i komfort dziecka.

Nie jest to wanienka tradycyjna, lecz taka, która swoim kształtem przypomina balię do kąpieli – jednak z szeregiem udogodnień. I tak na przykład jej wygięte dno zabezpiecza dziecko przed ześlizgnięciem się do wody. Oparcie wanienki Shnuggle jest zaś pokryte na wysokości pleców niemowlęcia antypoślizgową, kolorową pianką. Wszystko to zapewnia jej naprawdę wysoką funkcjonalność, o czym chyba nie trzeba zaświadczać.

Dlaczego wanienka jest dobrym pomysłem na wyprawkę?

Prezenty na wyprawkę to niełatwy orzech do zgryzienia. Jednak tego rodzaju wanienka jest obecnie najlepszym wyborem zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Jej budowa powoduje, iż kąpiel jest całkowicie bezstresowa i bezproblemowa dla malucha, a rodzice nie muszą się zanadto schylać i pilnować malca – co odciąża ich kręgosłupy. Do tego dziecko znajduje się na ergonomicznej wysokości, dzięki budowie wanienki jest bezpieczne, a codzienny rytuał kąpieli staje się szybki i niezwykle łatwa, bowiem umyć niemowlaka to nie pierwszyzna 🙂

Wymiary, waga, materiał i budowa

Wanienki od Shnuggle mają ciekawy, odpowiednio wyprofilowany kształt (plastik), który sprawia, że dziecko staje się zabezpieczone przed zsunięciem się czy nawet ewentualnym niepożądanym zanurzeniem w wodzie, ma też ono wygodne oparcie. Wszystko jest zachowane w formie, która zapewnia komfort. Maluch w wanience, która nie ma dużych rozmiarów (wymiary 58 x 37 x 35 cm) ma też bardziej (niż w zwykłej wanience) ograniczoną przestrzeń, dzięki czemu czuje się w niej bezpieczniej. Jednak nadal mieszczą się w niej zabawki do kąpieli. Najnowsze wersje tych wanienek wykonuje się z plastiku (z odpowiednimi atestami). Krótko mówiąc – materiał plastik. Wymiary już podałam.

Jest inna niż wszystkie

Różowa odmiana

Jej niezwykłość opiera się na jej nietypowym kształcie, wyjątkowo kompaktowej formie i antypoślizgowej piance. Dzięki temu wanienka zapewnia wysoką funkcjonalność, a zarazem nie zajmuje wiele miejsca. Jej odmienna budowa sprawia, że dziecko bez trudu wykąpie tylko jednak osoba. Polega to na tym, że proces odbywa się bez nadmiernego pochylania się, dźwigania ciężarów oraz ciągłego potykania się o zbyt duży stelaż. Pozwala szybko wykąpać dziecko i niemowlę. Wszystkie mamy będą z tego zadowolone 🙂

Funkcjonalność i wygoda – informacje

Tak ja było wspomniane wcześniej, wanienka nie zajmuje wiele miejsca: zarówno w czasie jej przechowywania, jak i w trakcie samej kąpieli. Dzięki temu może odbywać się ona w łazience, ale w razie konieczności można do tego wybrać również pokój. Dzięki niewielkiej powierzchni wanienka szybciej schnie lub szybciej się ją wyciera. Jest ona też lekka i wygodna w przenoszeniu. Do tego dziecko siedzi w niej bardzo wygodnie: młodsze asekurowane przez opiekuna, a nieco starsze samodzielnie (wspierane siłą wyporu wody – woda nie stanowi więc problemu). Shnuggle wanienka jest świetna – znakomite rozwiązanie dla rodziców! Każda mama, które ją posiada na pewno to przyzna.

Sprawdź film na Youtube:

Ciekawe strony do sprawdzenia (monitorujcie aktualne promocje):

Oficjalna strona Shnuggle.

Oficjalny fanpage Facebook.

Oficjalny profil Instagram.

Stojak do wanienki – dodatki do produktu

Praktyczny stojak przydatny w czasie kąpieli

Wanienkę Shnuggle można ustawić w dowolnym miejscu, jednak zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem staje się dokupienie do niej idealnie pasującego stojaka, który ma bezpośredni kontakt z podłogą. Zapewni on bezpieczeństwo i komfort działań oraz ułatwi kąpiel w produkcie marki Shnuggle – jego ergonomiczna wysokość skutecznie odciąży bowiem kręgosłup rodzica. Trzyma wanienkę w ergonomicznej i bezpiecznej pozycji. Dzięki niemu nie trzeba będzie niewygodnie pochylać się nad wanienką przy jednoczesnej asekuracji dziecka i trzymaniu go w rękach. To rzecz dla ceniących sobie wysoką jakość. Mają one dobrą opinię.

Co jeszcze dla noworodka? Interesujące zakupy

Nie masz pomysłu? Szukaj, szukaj, aż znajdziesz kreatywne inspiracje! Spieszymy z pomocą 🙂 Wygodna i bezpieczna kąpiel w wanience Shnuggle jest bardzo ważna jeśli chodzi o dobrostan i samopoczucie malucha, nie można jednak zapomnieć, ze jego wyprawka musi obejmować również inne akcesoria (jak książki dla dzieci) i produkty niezbędne do jego pielęgnacji. Można do nich zaliczyć ubranka i inne ważne przedmioty. Między innymi także gry edukacyjne oraz smoczki dziecięce.

Ubranka

Estetyczne ubranka dla dzieci

Maluszkowi należy kupić na początek kilka sztuk bawełnianego body oraz pajacyki (bądź romprery). Niezbędny może stać się także wygodny otulacz i kilka tetrowych pieluszek. W tej kategorii jest wiele produktów.

Higiena i mycie oraz pielęgnacja dziecka

Artykuły higieniczne dla małego dziecka

Oczywiście niezbędne będą jednorazowe pieluchy (w odpowiednim rozmiarze), ale też nawilżane chusteczki oraz krem na odparzenia. Ważnymi kosmetykami będą delikatna emulsja do kąpieli oraz nawilżająca oliwka. Oznacza to, że zakupić trzeba także miękką szczotkę do włosów, nożyczki do paznokci malucha, a także waciki i sól fizjologiczną (do przemywania oczu oraz nosa). Nie są to duże koszty.

Wyprawka na spacer

Wózek spacerowy dla dziecka

Poza kąpielą w wanience Shnuggle, dziecko musi również gdzieś wyjść. Na wyjścia z domu niezbędny będzie wózek – najpierw z gondolą, później tzw. spacerówka. Ważna będzie także duża torba na akcesoria i ubranka dziecka oraz ciepły kocyk i folia/parasolka przeciwdeszczowa.

Krzesełka do karmienia – ogólne karmienie dziecka

Krzesełko do karmienia dziecka

Takie krzesełko musi być odpowiednio wysokie, z bezpiecznym zapięciem. Najlepiej kiedy będzie ono plastikowe – wtedy bardzo łatwo będzie się je czyścić z resztek jedzenia. Przydatne też będą takie rzeczy jak klocki lego i drewniane, torby, kosmetyki do ciała, pościel, łóżeczka, pojazdy, maty, ręczniki, kosze, lalki, gadżety, puzzle, kubki, gryzaki, buty, poduszki, kocyki, pieluszki, koce, ubrania czy butelki lub inne produkty do zabawy. W sieci są świetne poradniki.

Podsumowanie

Jak więc widać, noworodkowi a później niemowlęciu, potrzebnych jest wiele przedmiotów i ubranek. Należy je dobierać jak najbardziej starannie. Szczególnie ważne – w związku z bezpieczeństwem – jest odpowiednie miejsce do kąpieli. Taka właśnie jest idealna na prezent wanienka Shnuggle, której wyprofilowany kształt sprawia, że dziecku jest wygodnie, a cała kąpiel jest bezstresowa. Także dla rodzica, bo dziecko ma zapewnione oparcie (z pianki), które zapobiega niechcianym zanurzeniom. Kąpiel w takiej wanience przebiega wtedy sprawnie oraz bezpiecznie. Produkt będzie służył przez wiele miesięcy (być może nawet na lata dla kolejnego potomstwa), a jego cena jest przystępna.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4,45 out of 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *