Sześć kroków do udanej rodzinnej sesji zdjęciowej

Zdjęciowa sesja rodzinna może być cudowną pamiątką dla całej rodziny przez długie lata. Jednak nieodpowiednie przygotowanie może skutkować wręcz odwrotnym efektem. Więc w jaki sposób stworzyć odpowiednie okoliczności do uchwycenia najlepszych momentów zdjęciowych?

Poznasz tutaj sześć podstawowych kroków do udanej sesji zdjęciowej. Koniecznie to przeczytaj! Możesz również zapytać na https://jafotografia.pl

Miejsce na sesję

Najważniejsze jest przede wszystkim odpowiednie miejsce na sesję. Może być to na przykład Wasze ulubione miejsce do spacerów czy odpoczynku. Zdjęcie musi wywoływać przede wszystkim pozytywne emocje i wspomnienia. A odpowiednio dobrane miejsce na sesje zdjęciową na pewno w tym pomoże! Jeżeli nic Wam nie przychodzi do głowy to możecie zdać się na rady i sprawdzone miejscówki dobrego fotografa. Jeżeli przygotowujecie się do zdjęć z małym dzieckiem to zadbajcie o to, aby sesja nie kolidowała z porą na jedzenie. Nie chcecie chyba karmić lub uspokajać malucha w trakcie trwania sesji.

Strój

Odpowiedni strój na sesję to również bardzo ważny czynnik, który będzie wpływał znacząco na całość kompozycji. Ubierzcie się w kolory jak najbardziej podobno do siebie, ale nie wybierajcie identycznych rozwiązań. Biel jest nudna – pamiętaj o tym! Wybierzcie swój kolor przewodni i pod niego dobierajcie resztę kreacji. Ważne, aby dobrać kolory do panującego wystroju wnętrza, gdzie będzie przebywało zdjęcie. Wówczas, efekt będzie jeszcze lepszy!

Przede wszystkim spokój

Sesji zdjęciowej wręcz nie należy planować w pośpiechu. Umówcie się z fotografem odpowiednio wcześniej tak, aby móc w pełni przygotować się do tego fizycznie i psychicznie. Sesja zdjęciowa to wydatek, dlatego warto zadbać o to, aby wszystko wyszło idealnie po Waszej myśli.

Bądźcie aktywni

Czasami zwykły uśmiech nie wystarczy. Bądźcie aktywni, zróbcie nawet coś głupiego podczas sesji. Róbcie spontaniczne pozy. Uwierz mi, po latach jak spojrzysz na takie spontaniczne zdjęcie to wspomnienia i uśmiech będą gwarantowane. Dlatego nie ma co skrywać swoich uczuć – puśćcie wodze fantazji.

Dobry humor

Na sesji zdjęciowej dobry humor jest wręcz obowiązkowy. Bez niego z pewnością nic ciekawego z tego nie wyjdzie. Dlatego dzień sesji zaplanujcie tak, aby od rana nic nie odciągało Waszej uwagi. Najlepiej, jak będzie to dzień wolny od pracy. Wówczas już od samego rana uśmiech nie będzie schodził z Waszej twarzy.

Kolejność zdjęć w sesji

Kolejność wykonywania zdjęć w sesji jest bardzo ważna. Dzieci wykazują znacznie mniejszą cierpliwość od swoich rodziców. Dlatego na początku skupcie się na zdjęciach grupowych. Wtedy będziecie mieli pewność, że Wasze dzieci będą pełne energii i zmotywowane to świetnych ujęć. Później będzie czas na indywidualne pozy!

Podczas sesji zdjęciowej muszą być widoczne Wasze emocje. Sztuczny uśmiech wszystkich członków rodziny, wpatrzony w jeden punkt obiektywu na pewno nie będzie wyglądał atrakcyjnie. Musicie być spontaniczny – wówczas z pewnością osiągniecie zamierzony efekt.